WSTRZĄS POZNAWCZY

 

Home
Up

KONTAKT

KSIĘGA GOŚCI
zobacz księgę gości
dopisz się do księgi

 

 

 

 

WSTRZĄS POZNAWCZY

To co możesz tu przeczytać może stać w głębokiej sprzeczności z samym jądrem tego na czym zbudowałeś swój światopogląd i moralność. Możesz te informacje  w pierwszej chwili odrzucić ale uczciwie radzę się zastanowić

DLACZEGO TAK NAPRAWDĘ JE ODRZUCASZ ?

Tak ODRZUCASZ a nie ODRZUCACIE !

 

Zwracam się do cienie w wprost , przez TY, ponieważ to tylko INDYWIDUALNOŚĆ, to tylko JEDNOSTKA decyduje o tym co przyjmie a co odrzuci. Tyle że robi to w mniej lub bardziej świadomy sposób. Uczciwie trzeba przyznać że częściej wybieramy to co jest w zgodzie z tym co już znamy, z czym się czujemy dobrze. Zupełne nowości są trudne do strawienia i dlatego staramy się je nagiąć do tego co już znamy. Ale to normalna ludzka rzecz, są jednak możliwości do tego aby stanąć WPROST PRZED NIEZNANYM ale to wymaga treningu, cierpliwości i konsekwencji w działaniu.

Zastrzegam sobie też możliwość do swobodnego podejmowania najbardziej niewiarygodnych idei i pomysłów, ponieważ wszystko to czynić będę aby rozszerzyć twoje horyzonty , wszystko to aby pomóc rozszerzyć twoją świadomość, w przeciwieństwie do będących u władzy którym zależy abyś był/była pokorna owieczką która się pasie, goli z wełny (czytaj kasy z podatków/tacy etc.) a potem nawet na jej śmierci robi niezły business.  

Uważaj na to aby nie wydawać pochopnych sądów ponieważ zbyt często co nowe, to co nieznane wydaje się człowiekowi niemożliwe lub bezsensowne. 

Przyjąłem że będę pokazywać różne koncepcje i teorie dotyczące często tego samego tematu, tak abyś mógł/a widzieć je wieloaspektowo.

Nasuwa się tu pytanie: dlaczego jeden temat opisywany jest przez różnych ludzi w różny sposób ?

Odpowiedź brzmi:

PONIEWAŻ TAKI ŚWIAT JAKIM GO POSTRZEGAMY NIE ISTNIEJE !

Tak ! Dokładnie tak..

Z obrazu świata dociera do nas naprawdę bardzo mało.

Przedstawianie tematów z różnych punktów widzenia ułatwi ci porównywanie różnych poglądów , a to może doprowadzić do zrównoważonej oceny. Niektóre teorie proponują całkiem odmienne wyjaśnienia. Takie podejście jakie proponuję umożliwia stwierdzenie co jeszcze pozostało do wyjaśnienia w danym temacie.

Podstawowym powodem jest to że idee które będą tu przedstawiane wiążą się przede wszystkim z człowiekiem i jego miejscem w świecie i wszechświecie, oraz jego możliwości wyboru drogi działalności względem otoczenia.

Część problemów poruszanych tutaj prowokuje do całkiem nowych pytań a część dotyczy pytań starych jak stary jest rodzaj ludzki.

Wiele z tematów nie budzi bynajmniej sympatii w przedstawicielach oficjalnej nauki i religii ale to nie powinno zrażać niezależnych ludzi o niezależnych umysłach z którymi mam tu przecież do czynienia (no paru zwolenników "jedynej syuszney drogi" tez tu zajrzy). Tak się bowiem dziwnie składa że współczesna nauka z wyjątkiem może paru genialnych jej przedstawicieli i garstki prawdziwych pionierów, nie ma się czym zbytnio szczycić.

 Jej odbiór nowych i odkryć i idei jest bardzo utrudniony , często je wręcz ignoruje. Co tu dużo mówić większość opracowań naukowych to niekończące się cytowanie szanownych kolegów, dla poparcia interpretacji kolejnej interpretacji dzieła innego szanownego kolegi będącego opracowaniem... tak można ciągnąć w nieskończoność.

 Miałem okazję się temu przyjrzeć z bliska pracując na uniwersytecie.

Ale naprawdę nie potępiam takiej postawy. Zdaję sobie sprawę że tego że naprawdę niewielu z nas potrafi zauważyć i zrozumieć rewolucyjne idee przy pierwszym z zetknięciu i do tego zrozumieć ich doniosłość. Zwykle staramy się je nagiąć do tego co znane i przez nas akceptowane.

Inaczej sprawa ma się z religią. Dominująca w tej części świata ekspansywna i zaborcza odmiana chrześcijaństwa zwana Katolicyzmem (choć ostatnimi czasy czytając różne odezwy głowy tej odmiany, niejakiego pana Karola Wojtyły vel Jana Pawła II nawołujące głownie do modlitw do Królowej Niebios, zaczynam się poważnie zastanawiać czy to jeszcze Chrześcijaństwo czy kolejna tym razem pokręconą dosyć forma Wicca ;-)),  a szczególnie jej duchowi przewodnicy reprezentanci duchowieństwa nie mogą lub nie chcą zrozumieć że mroczne czasy średniowiecza się skończyły i że ludzkość wkracza w Nową Erę, Erę Nowego Oświecenia. Oraz że w zalewie faktów i zjawisk ukazujących rolę człowieka we wszechświecie a także manifestujące się coraz liczniej zjawiska dotychczas uznawane za nieistniejące lub marginalne, dalsze trzymanie się dogmatów jest nie tylko zbędne ale i szkodliwe dla samej hierarchii.

Po prostu ją ośmiesza.

 Prawdą jest na przykład to że wielu przedstawicieli Kościoła Rzymsko Katolickiego zna i korzysta z Wiedzy którą tu będziesz poznawać, ale oficjalnie głoszą że zwykły wyznawca nie ma prawa z niej korzystać i się nią posługiwać. Jest to czysto monopolistyczna praktyka mająca na celu łatwiejsze kontrolowanie i manipulowanie ludźmi w czym Kościół specjalizuje się od wieków.

Nie przeczę że panu Stasiowi z pod budki z piwem czy też pani Pelasi z targowiska poznanie nagle prawdy o swej prawdziwej naturze i sensie życia mogłoby mocno zaszkodzić ale wielu inteligentnych ludzi jest po prostu ograniczonych wyznawanym światopoglądem jaki wyznaje.

Ale uwaga ! W obecnych czasach wielu ludzi jest na tyle rozgoryczona zarówno zdehumanizowaniem nauki zamykającej się w wąskich specjalnościach tworzącej dogmaty naukowe, lub działająca typowo na zlecenie wielkiego kapitału, za nic mając spustoszenia w Naturze jakie to za sobą niesie,  jak i religią która zamiast pomagać ludziom w zrozumieniu samych siebie stara się ich nagiąć do bzdurnych dogmatów nie mających nic wspólnego ze współczesnym życiem, że odrzuca je obie na równi. 

Nie w tym rzecz aby tak po prostu odrzucić naukę czy religię. Rzecz w tym aby zarówno religia jak i nauka rozszerzyła swój zakres opisywania i badania świata.

Mało tego jeżeli zarówno nauka jak i religia skorzystają z tej szansy to w przyszłości istnieje możliwość że połączą się one w jedną WIEDZĘ mającą za zadanie wskazanie człowiekowi DROGI do lepszego życia. Ale nie w jakimś wydumanym niebie ale TUTAJ I TERAZ  na Ziemi.


CIASTECZKA-COOKIES-SRODO

Zawartość strony (c) 1998-2024 Arkadiusz Bolesław Lisiecki i cytowani autorzy
Jeżeli chcesz skorzystać w swoich publikacjach z materiałów zawartych na stronie skontaktuj się z autorem 

http://www.oswiecenie.com