Referencje?

 

Home
Up

KONTAKT

KSIĘGA GOŚCI
zobacz księgę gości
dopisz się do księgi

 

 

 


Czy dbasz o kurę co znosi złote jaja?
Wanda Loskot

 

Jestem pewna, ze się zgodzisz ze tym, ze "referencje" to najlepsza droga do prosperującego biznesu. Nie trzeba tracić pieniędzy na reklamę która zresztą rzadko kiedy daje rezultaty i nie  trzeba tracić czasu na przekonywanie obcych, aby zrobili z tobą interes. Ludzie, którzy się z      tobą kontaktują poprzez referencje są już chętnymi do kupienia tego co sprzedajesz ponieważ zaufanie w twoje umiejętności i uczciwość już istnieją, przynajmniej do pewnego stopnia.

Najlepsza droga do otrzymania większej ilości wstępnych zapytań ofertowych jest koncentrowanie się na osobach, które już przesyłają ci referencje. Możesz łatwo wpłynąć na to, by robili to częściej.

Na początek... co czynisz w celu nagradzania za polecanie Ciebie na pierwszym miejscu ?

Większość ludzi biznesu wyznacza jakąś nagrodę referencyjna lub nawet ustalają pewnego rodzaju pensje dla ludzi pomagających im w otrzymaniu zapytania ofertowego zakończonego sprzedażą. 

Dodatkowo niektórzy praktykują rewanżowanie się swoim źródłom także referowaniem swoich potencjalnych klientów, jeżeli taka okazja się nadarzy. Niektórzy ludzie maja tez kilka rożnych nagród dla rożnych typów wstępnych zapytań. Jedna rzeczą jest wspomnienie twojego nazwiska – inna naleganie, aby potencjalny klient skontaktował się z
tobą. Jeszcze inna rzeczą jest asystowanie podczas procesu usługowego ... .

Prawdopodobnie najbardziej pospolitym – i największym – błędem ludzi biznesu na tym obszarze jest nagradzanie kontaktowych ludzi tylko za zapytania ofertowe kończące się sprzedażą. Pomyśl, jeżeli potencjalny klient nie kupił od Ciebie, nie oznacza to, ze osoba, która była wystarczająco taktowna, aby pomyśleć o tobie i żeby cię polecić innym, nie zasługuje na uznanie. Możesz powiedzieć, ze ten kontakt był "nie najwyższej jakości" – i to może być prawda. Jednak pomimo tego powinieneś nagradzać ZACHOWANIE osób w twoim networku, tak żeby w przyszłości ta sama osoba, w podobnej sytuacji, znów pomyślała o Tobie, zamiast o kimś innym.

Mój przyjaciel makler za każdą referencje wysyła bukiet balonów, inny przyjaciel, który sprzedaje telefony komórkowe – małe pióro z logo przedsiębiorstwa i słowami "Dziękuję", mój fryzjer : zawsze wysyła notę z podziękowaniami. Ja wysyłam rożne rzeczy – moja mini- książeczkę "Skarbiec Cytatów", małe pudełko czekoladek. Koszt? Jeden dolar. Może trzy. Czasem dziesięć. Co z tego mam? Bardzo wiele! Będziesz naprawdę zaskoczony zyskiem, jaki otrzymasz z tych małych prezentów, gdy rozpoczniesz inwestowanie w ten biznes przez referencje. Przykładaj uwagę nie tylko do zapytań ofertowych i kontaktów, ale również do źródeł referencji.

Oczywiście powinieneś wymyślić specjalny system wynagrodzeń dla ludzi w Internecie. Wysyłanie pudelek czekolady do każdego, kto poleci twoja witrynę przyjacielowi może się stać szybko zbyt drogie i zbyt przytłaczające – możesz ustanowić pewien system nagród przez automatyczny odpowiadacz lub ściągalny plik. 

Reasumując - za każdy kontakt, zapytanie ofertowe – daj cos z powrotem. Może to być bilet do kina lub chociaż krotka notka ze słowem "dziękuję". Może to być bon prezentowy lub bardziej wyszukany prezent – zależnie od rodzaju twojego biznesu i wartości tej potencjalnej sprzedaży.

Jedno jest jednak ogromnie ważne: dbaj o swoja kurę która znosi złote jaja!


Wanda Loskot mieszka na stale w USA gdzie jest doradca do spraw rozwoju biznesu. 

Odwiedź jej strony internetowe

www.AkademiaSukcesu.com  gdzie znajdziesz więcej podobnych artykułów - możesz się tam  też zapisać na bezpłatny Kurs Planowania Życia!

Sztuka kreacji marzeń

 


CIASTECZKA-COOKIES-SRODO

Zawartość strony (c) 1998-2024 Arkadiusz Bolesław Lisiecki i cytowani autorzy
Jeżeli chcesz skorzystać w swoich publikacjach z materiałów zawartych na stronie skontaktuj się z autorem 

http://www.oswiecenie.com