Stopnie Reiki

 

Home
Up

KONTAKT

KSIĘGA GOŚCI
zobacz księgę gości
dopisz się do księgi

 

 

 

 

Mająca korzenie w mistycznych praktykach buddyjskich i shintoistycznych  Sztuka uzdrawiania i przywracania harmonii ciała i umysłu, ponownie odkryta w Japonii na początku XX wieku przez buddyjskiego świeckiego mnicha dr Mikao Gyoho Usui.

Reiki oznacza uniwersalną energię, którą wypełniona otaczającą nas przestrzeń. Jest naturalną energią uzdrowicielską, spływa w pełnej mocy i skoncentrowanej formie przez ręce. Nakładający ręce jest tylko pośrednikiem w przekazywaniu tej energii i nie zostanie mu nic odebrane, przeciwnie jest on również wzmacniany i wzbogacany energetycznie.

Reiki jest bezwyznaniowe, wspiera i wspomaga wszelkie inne praktyki duchowe i medyczne, doprowadza do równowagi ciało i umysł.

System składa się z 4 stopni (zwane też wtajemniczeniami)  istnieją wersje 3 stopniowe gdzie 3 i 4 uczone są razem, sam uczę jednak według systemu 4 stopniowego.

I. Stopień- twoje ciała energetyczne i czakry zostają oczyszczone i harmonizowane tak abyś mógł bez problemu korzystać z przepływu energii REIKI, następnie zostajesz dostrojony/a do energii REIKI tak abyś mógł przekazywać ją sobie oraz innym potrzebującym, zajęcia trwają dwa pełne dni/lub jeden dzień przy trybie indywidualnym, ponadto poznasz historię ponownego odkrycia systemu, jego pochodzenie, podstawowe układy tzw. BIOMASAŻU REIKI, zagadnienia BHP pracy z energią, oraz metody pomocnicze poprawiające działanie terapii

II. Stopień- Twoja łączność z energią REIKI zostaje pogłębiona, przepływ energii zwiększony, ze względu na to wskazana jest minimalna 3 miesięczna praktyka z możliwościami uzyskanymi na I stopniu. Chodzi o adaptację systemu energetycznego do zwiększonego przepływu energii. Ponadto dostajesz specjalne narzędzia do pracy z energią tzw. SYMBOLE REIKI.

Służą one wzmacnianiu przepływu energii, usuwania mentalnych PRZYCZYN chorób, oraz do wykonywania zabiegów REIKI na odległość bez względu na dzielącą odległość. Ponadto poznasz tzw. Pozycje specjalne w BIOMASAZU REIKI pomagające w uzdrawianiu specyficznych dolegliwości.

Stosując wiedzę z tego stopnia i uzupełniając ją sukcesywnie o wiadomości na temat pracy z energią możesz praktykować uzdrawianie nawet dla osób z poza twego kręgu rodziny i znajomych.

III. Stopień- Maksymalne otwarcie na częstotliwość wibracji energii REIKI

Dostajesz także SYMBOL MISTRZOWSKI mogący zastąpić w użyciu wszystkie 3 poprzednie symbole a także dający ci natychmiastowy dostęp do pełni mocy Energii Reiki jaką jesteś w danym momencie przetworzyć przez swoje ciało. A także wspaniałe otwiera cię głębiej na kontakt z własna Duszą i pomaga się jej przejawiać w twoim życiu codziennym. I to jest maksimum tego co przekazał Dr Usui. Nie ma i nie było żadnych innych symboli Reiki przekazywanych przez niego. Wszystkie tzw.  Reiki II specjalistyczne z dodatkowymi symbolami  i mnożenie stopni Reiki to już współczesne "usprawnienia" wymyślone na Zachodzie a po części nawet i w Polsce.

MISTRZ NAUCZYCIEL REIKI (ja używam określenia Reiki Sensei) - po tym stopniu masz prawo i możliwości (ponieważ uczysz się rytuału inicjacji i metodyki prowadzenia zajęć), przekazywanie DARU REIKI innym. Wymagany minimum rok pracy z II lub III stopniem jednakże prowadzący zastrzega sobie możliwość wybierania osób na ten stopień (weryfikacja umiejętności, postawy etycznej i dojrzałości wewnętrznej), poza tym jest to już duża
odpowiedzialność i nie powinno się podejmować decyzji o nauczaniu ad hoc.
Lepiej najpierw popracować trochę na 3 stopniu zobaczyć jak się z tym czuje a potem spróbować.

I to tyle, żadnych Wielkich Mistrzów Reiki nie ma w oryginalnym systemie, to wymysł przerośniętego ego człowieka Zachodu,  Usui Sensei by się serdecznie uśmiał jakby się o czymś takim dowiedział. Jedyne co, to uczniowie mogli  zwracać się do niego O'Sensei - Wielki Nauczycielu, ale to było czysto grzecznościowo w uznaniu jego zasług.

 


CIASTECZKA-COOKIES-SRODO

Zawartość strony (c) 1998-2024 Arkadiusz Bolesław Lisiecki i cytowani autorzy
Jeżeli chcesz skorzystać w swoich publikacjach z materiałów zawartych na stronie skontaktuj się z autorem 

http://www.oswiecenie.com