Reiki - Co to jest?

 

Home
Up

KONTAKT

KSIĘGA GOŚCI
zobacz księgę gości
dopisz się do księgi

 

 

 

REIKI

Co to jest, jak działa?

 

Słowo Reiki składa się z dwóch słów REI i KI. Gdy tłumaczy się z japońskiego na jakikolwiek zachodni język trzeba zawsze brać pod uwagę , że dokładne tłumaczenie jest bardzo trudne. Języki wschodnie w tym wypadku japoński mają wiele poziomów znaczeniowych. W zależności od kontekstu słowa mają wiele znaczeń. Ponieważ w potocznym japońskim REI to Duch a KI mgła , o jakim Duchu Mgły mówimy ? Lecz jeżeli rozpatrujemy duchowy - ezoteryczny kontekst tego słowa to sprawa ma się nieco inaczej.

REI - można zdefiniować jako WYŻSZĄ INTELIGENCJĘ , BOSKIE PRAWO , DHARMĘ coś To co kieruje kreacją i funkcjonowaniem Wszechświata.

REI - to przedwieczna Mądrość wszechprzenikająca wszystko , to PRA - ENERGIA , to to co było przed stworzeniem a co jest teraz poza i w całym stworzeniu. Jest to coś może być Źródłem pomocy i nadawać kierunek w rozwoju indywidualnym. Ponieważ REI przenika cały Wszechświat a także wykracza poza niego jest WSZECHWIEDZĄCE.

Nasuwa się pytanie czy chodzi o Boga? Jeżeli chcemy używać takiej nazwy to tak. Ale należy pamiętać , że każda kultura ma swoją nazwę , ba każdy człowiek na swój sposób interpretuje WYŻSZĄ MOC. Rei wymyka się kalkom pojęciowym do których przyzwyczaiła nas kultura w której żyjemy, nie daje się zamknąć w ciasne ramy żądnego paradygmatu.

Wielu ludzi którzy nie posiadają inicjacji w Reiki ba nawet nie doświadczyli działania tej szczególnego promienia Boskiej Energii Życia często zabiera głos w spekulacja czym ona jest. Zawsze pozostanie to tylko spekulacją, bowiem REI poznaje się przez DOŚWIADCZANIE a nie przez spekulację.

KI - jest energią ożywiającą wszystko co żywe. KI płynie we wszystkim co żyje , w roślinach , zwierzętach , ludziach. Gdy nasze osobiste KI , jego poziom jest wysoki to czujemy się silni , jesteśmy zdrowi i gotowi do działania. Gdy KI jest mało czujemy depresję , osłabienie i chorujemy.

KI uzyskujemy z powietrza , jedzenia , światła słonecznego a także przez wymianę energetyczną z otoczeniem. Najwięcej KI możemy zyskać przez głęboki relaksujący sen oraz jakiś rodzaj energetyzującej medytacji. KI jest znane pod wieloma nazwami : KI lub CHI w chińskiej medycynie ; PRANA w Indyjskiej Jodze ; OD lub VRIL w zachodnim Okultyzmie ; BIOPLAZMA , ENERGIA ORGONALNA lub BIOENERGIA w Psychotronice.  

Wiedza o niewidzialnej energii płynącej przez wszystkie żywe istoty i o tym , że ma ona bezpośredni związek ze zdrowiem jest dziedzictwem wielu kultur. Co więcej realne istnienie energii życiowej zaczyna choć z oporami tzw. nowoczesna zachodnia nauka , a zachodnia medycyna też coraz częściej przyznaje , że co w tym chyba jest , że w jaki sposób energii życia jest powiązana z systemem immunologicznym. Reiki jest technik umożliwiając każdemu korzystanie z nieskończonych zasobów energii życia w celu poprawienia jakości życia zdrowia sobie i innym.

Słowo Reiki składa się z dwóch japońskich słów : REI - co można przetłumaczyć jako Boska Mądrość , lub Wyższa Inteligencja i KI - co oznacza Energię Życiową. Tak więc REI - KI oznacza w wolnym przekładzie:

REIKI TO DUCHOWO KIEROWANA ENERGIA ŻYCIOWA.

REIKI jest też nazwą systemu przesyłania tej energii sobie i innym poprzez nakładanie rąk i specjalne medytacje. Jej korzenie sięgają starożytnych zaginionych kultur istniejących w Himalajach tam gdzie znajduje się dzisiaj Tybet. Ponownego jej odkrycia dokonał japoński mnich doktor Mikao Usui w drugiej połowie XIX stulecia. Zadziwiająca prostota posługiwania się tym systemem opiera się na tym , że nie jest on nauczany w dosłownym sensie. Otwarcie się na UNIWERSALNĄ UZDRAWIAJĄCĄ  ENERGIĘ dokonywane jest przez Mistrza Reiki w trakcie rytuału inicjacyjnego. I już od pierwszych chwil po niej możemy przekazywać ją sobie i innym. To co pozostaje do nauczenia to pozycje rąk na swoim lub pacjenta ciele zapewniające dotarcie energii do wszystkich potrzebujących narządów. Do dzisiaj miliony ludzi nauczyło się i korzysta z tej metody.

REIKI leczy całość pycho - fizyczną człowieka , może być używana przez każdego , bez względu na przekonania czy wyznawaną religię. Jeszcze wspanialszym faktem jest to , że energia ta niejako dostraja się do potrzeb i możliwości tego , który jest kanałem tak więc nie ma tu żadnego niebezpieczeństwa , że będzie to jakim obciążeniem dla przekazującego. Podczas inicjacji czakry zostają oczyszczone , ciała energetyczne i aury zharmonizowane a wszystko to zostaje dostrojone do UNIWERSALNEGO ŹRÓDŁA - z którego płynie REIKI.

Po tym aby udzielać Reiki wystarczy położyć ręce na pacjencie i skupić się na chwilę prosząc aby energia popłynęła. Gdy uzdrawiamy za pomocą Reiki to nie musimy się martwić czy intensywność przepływu energii jest właściwa , czy czas nie jest za długi itp. Całość procesu jest sterowana przez WYŻSZĄ INTELIGENCJĘ i niepotrzebne jest zastanawianie się nad tym. Ten , któremu udzielamy Reiki dostaje dokładnie tyle ile jest mu potrzebne. A i udzielający Reiki dostaje dokładnie tyle ile jest w stanie przekazać

 


CIASTECZKA-COOKIES-SRODO

Zawartość strony (c) 1998-2024 Arkadiusz Bolesław Lisiecki i cytowani autorzy
Jeżeli chcesz skorzystać w swoich publikacjach z materiałów zawartych na stronie skontaktuj się z autorem 

http://www.oswiecenie.com