Usui o Reiki

 

Home
Up

KONTAKT

KSIĘGA GOŚCI
zobacz księgę gości
dopisz się do księgi

 

 

 

 

 MIKAO USUI "CZYM JEST REIKI RYOHO"


Współcześnie można się spotkać z wieloma często sprzecznymi informacjami na temat Reiki Ryoho, tego, czym ono jest lub być powinno. Pojawienie się wielu mutacji systemu stworzonego przez Usui sensei dodatkowo komplikuje całe zagadnienie.

Chcąc przybliżyć czytelnikom prawdziwego ducha Usui Reiki, pragnę przedstawić dwa teksty pochodzące z książki napisanej przez Usui sensei. Czytając te teksty mamy możliwość poznać Reiki Ryoho takie, jakim widział je i doświadczał sam twórca metody.


Reiki Ryoho Hikkei – jest zbiorem wskazań, pouczeń i rad jak praktykować Reiki Ryoho. Cały tekst składa się z pięciu części. Niestety do dziś nie zachował się żaden oryginał a jedynie kopie i odpisy dokonane przez uczniów Usui Gyoho Mikao.
 

„Dlaczego upubliczniam te nauki” - wyjaśnienie założyciela Usui Mikao


Było starym zwyczajem, aby nauczać swojej metody tylko członków rodziny tak, aby zapewniać dostatek swoim spadkobiercom. W dzisiejszym społeczeństwie istnieje tendencja do współdzielenia się dostatkiem i szczęściem. Dlatego też nie pozwalam mojej rodzinie zatrzymać tej metody tylko dla siebie. Nasza metoda jest oryginalna i nie ma niczego na tym świecie, z czym można by ją porównać. Dlatego więc chciałbym udostępnić ją dla dobra i szczęścia wszystkich. Każdy może otrzymać duchowy dar(jap. Reiju, pierwowzór zachodnich inicjacji Reiki, przyp. P.W), jednoczący ciało i ducha, boskie błogosławieństwo. Nasza metoda jest oryginalna, oparta na duchowej mocy wszechświata. Dzięki tej mocy ciało zostaje uzdrowione, umysł uspokaja się i możliwe jest radosne życie. W dzisiejszych czasach musimy przemienić i ulepszyć nasze życie wewnątrz i na zewnątrz, abyśmy mogli uwolnić naszych bliźnich od emocjonalnego i fizycznego cierpienia.
Dlatego też udostępniam moją metodę, aby pomóc ludzkości w uzdrowieniu ciała i umysłu.


2) Usui Sensei odpowiada na pytania dotyczące Usui Reiki Ryoho.

P: Co to jest metoda Usui Reiki Ryoho?


Dzięki dobroci Cesarza Meiji otrzymaliśmy wskazówki, jak doskonalić się na poziomie fizycznym i duchowym. W pierwszej kolejności należy zająć się uzdrowieniem umysłu.
Następnym krokiem jest utrzymywanie ciała w zdrowiu. Jeśli nasz umysł jest zdrowy i w zgodzie z prawdą, ciało w sposób naturalny wyzdrowieje. Celem metody Usui Reiki Ryoho jest pomoc w prowadzeniu spokojnego i szczęśliwego życia.


P: Czy Usui Reiki Ryoho przypomina hipnozę, terapię kiai jutsu *(uzdrawianie okrzykiem), shinko ryoho (religijne uzdrawianie) lub podobne, tylko pod inną nazwą?

Nie, nie jest. Moja metoda pomaga ciału i umysłowi poprzez intuicyjną moc, którą otrzymałem po długim i ciężkim treningu.

P: Czy jest to metoda duchowego uzdrawiania (jap. shinrei ryoho)?

Tak, można tak powiedzieć. Ale jest to również fizyczna metoda leczenia, można również nazwać ją metodą, ponieważ ki i światło promieniują z ciała osoby uzdrawiającej, a szczególnie z jej oczu, ust i rąk. A więc kiedy uzdrowiciel patrzy, dmucha lub głaska dłońmi chore miejsca np. bolący ząb, kolkę, żołądek, nerwoból, rany, poparzenia, opuchlizny, siniaki itp. ból znika. Chroniczne choroby nie ustępują tak łatwo i wymagają więcej czasu. Jednak w takich przypadkach nawet pojedynczy zabieg powoduje pozytywny efekt. Jak medycyna może wyjaśnić to zjawisko? Cóż, rzeczywistość jest bardziej imponująca niż fikcja. Jeśli sam obserwowałeś wyniki, zgodziłbyś się. Nawet ci, którzy nie chcą wierzyć, nie mogą ignorować wyników.

P: Czy wiara w Usui Reiki Ryoho jest konieczna, aby nastąpiło uzdrowienie?

Nie, metoda Reiki Ryoho różni się od innych metod uzdrawiania, takich jak psychoterapia czy hipnoza. Zgoda i wiara nie są konieczne. Nie ma znaczenia czy osoba wierzy, czy nie i czy jest nastawiona negatywnie, czy pozytywnie. Na przykład działa równie dobrze na małe dzieci jak i na ludzi poważnie chorych i nieprzytomnych. Być może jeden na dziesięciu wierzy w naszą metodę przed leczeniem, ale po tym pierwszym zabiegu większość ludzi odczuwa korzyści, a następnie ich wiara się rozwija

P: Co może wyleczyć Usui Reiki Ryoho?
Każda choroba, tak o podłożu psychicznym jak i fizycznym może być uzdrowiona tą metodą.

P: Czy Usui Reiki Ryoho uzdrawia tylko choroby/dolegliwości fizyczne?

Nie, nie tylko uzdrawia problemy fizyczne - może także uzdrawiać złe nawyki i zaburzenia psychiczne, takie jak rozpacz, osłabienie (charakteru), nieśmiałość, niezdecydowanie i nerwowość. Dzięki tej metodzie duch serca identyfikuje się z boską naturą i pragniemy uzdrawiać innych. W ten sposób osiągamy szczęście.


P: Jak działa metoda Usui Reiki Ryoho?

Nie otrzymałem tej metody od nikogo innego. Nie trenowałem ani nie studiowałem, aby rozwinąć nadprzyrodzone moce. Podczas postu doznałem niezwykłego doświadczenia - poczułem, że powietrze wkoło mnie jest dziwnie tajemnicze i zdałem sobie sprawę, że otrzymałem moc uzdrawiania. Tak więc, chociaż jestem twórcą tej metody, trudno mi to jasno wytłumaczyć. Lekarze i uczeni badają takie zjawiska, ale jak dotąd trudno było uzyskać naukowe wyjaśnienie. Pewnego dnia pojawi się naukowe wyjaśnienie.

P: Czy Usui Reiki Ryoho używa jakichś leków i czy są efekty uboczne?

Nigdy nie używa leków ani sprzętu medycznego. Tylko patrzenie, dmuchanie, nakładanie dłoni, głaskanie, oklepywanie. Tak to uzdrawia.

P: Czy do korzystania z Usui Reiki Ryoho potrzebna jest wiedza medyczna?

Nasza metoda jest duchowa, wykracza poza nauki medyczne - nie jest na niej oparta. Pożądany efekt uzyskuje się skupiając wzrok, dmuchając, dotykając lub głaszcząc dotknięty obszar. Na przykład w przypadku problemów z mózgiem uzdrawiamy głowę; żołądek w przypadku problemów żołądkowych; w przypadku chorób oczu uzdrawiamy oczy. Nie ma potrzeby stosowania gorzkich leków ani kuracji palącą moksą, ale w krótkim czasie wrócisz do zdrowia. Dlatego nasza duchowa metoda [ jap. Rei ho ] jest dość oryginalna.
 

P:Co o tym myślą znani lekarze?

Dobrze znani lekarze wydają się sprawiedliwi w swoich ocenach.
W dzisiejszych czasach lekarze w stylu zachodnim są bardzo krytyczni wobec przepisywania zbyt wielu leków. Dr Sen Nagai z Teikoku Medical University powiedział: „Jako lekarze wiemy, jak diagnozować, rejestrować i rozumieć chorobę, ale tak naprawdę nie wiemy, jak ją leczyć”.


Dr Kondo powiedział: „To aroganckie twierdzenie, że nauki medyczne poczyniły wielki postęp, ponieważ nie uwzględniają psychologicznego/duchowego aspektu pacjenta. To jest jej największa wada”. Dr Hara powiedział: „Niewłaściwe jest traktowanie ludzi posiadających duchową mądrość, jak zwierzęta. Wierzę, że w przyszłości możemy spodziewać się wielkiej przemiany na polu terapeutycznym”. Dr Kuga powiedział: „Faktem jest, że terapeuci, którzy nie są wyszkolonymi lekarzami, osiągnęli wyższy poziom skuteczności niż lekarze, ponieważ ich terapie uwzględniają charakter i osobiste objawy pacjenta oraz wykorzystują wiele różnych metod leczenia. Ograniczony umysłowo przez establishment medyczny do ślepego odrzucania tych terapeutów lub prób utrudniania ich praktyki”.(z czasopisma medycznego: „Japanese Medical News”)


Lekarze i farmaceuci często zdają sobie z tego sprawę i przychodzą na szkolenie (w naszej metodzie).
 

P:Co myśli rząd?

6 lutego 1922 r. Poseł Teiji Matsushita zwrócił się do Komisji Budżetowej z zapytaniem o stanowisko rządu w sprawie terapeutów praktykujących psychoterapię i psychoterapię bez uprawnień lekarza.
Pan Ushio, członek Komitetu, odpowiedział: "Niewiele ponad dziesięć lat temu hipnoza i podobne praktyki były uważane za demoniczne, ale obecnie, po odpowiednich badaniach, praktyki te są skutecznie stosowane w leczeniu pacjentów psychiatrycznych. Trudno jest próbować rozwiązać wszystkie ludzkie problemy za pomocą medycyny, nauki. Lekarze stosują się do naukowych praktyk medycznych w celu leczenia chorób. Wydział Lekarski nie uważa terapii dotykowej ani elektroterapii za praktyki medyczne."
Dlatego nasza metoda nie podlega ani przepisom dotyczącym lekarzy, ani akupunktury czy moksy terapii ciepłem.
 

P: Z pewnością takie uzdrawiające zdolności przychodzą tylko do tych, którzy są duchowo rozwinięci, a nie przez trening?
Nie, nie tak. Każda żywa, oddychająca istota posiada duchową zdolność uzdrawiania. Dotyczy to roślin, zwierząt, ryb i owadów, ale to ludzie - kulminacja stworzenia - posiadają największą moc. Nasza metoda jest praktycznym przejawem tej mocy.

P: Czy każdy może otrzymać wprowadzenie w Usui Reiki Ryoho?
Oczywiście. Mężczyźni i kobiety, starzy i młodzi, wykształceni i niewykształceni - każdy z naturalnym (moralnym?) Zmysłem z pewnością może w krótkim czasie otrzymać umiejętność leczenia siebie i innych.
Uczyłem ponad tysiąc osób i każdej z nich udało się osiągnąć pożądane rezultaty. Nawet ci, którzy dopiero się nauczyli shoden(I stopień), zyskali umiejętność leczenia chorób.
Myśląc o tym, wydaje się dziwne, że w tak krótkim czasie możemy uzyskać zdolność wyleczenia - coś tak trudnego dla ludzi. Ale to jest rzecz w naszej duchowej metodzie - że możemy nauczyć się robić coś tak trudnego w prosty sposób.
 

P: Więc mogę uzdrawiać nim innych ludzi, ale czy mogę też uzdrawiać siebie?
Jeśli nie możemy uzdrowić naszych własnych zaburzeń, jak moglibyśmy uzdrowić innych?


P: Jak mogę otrzymać Okuden(IIstopień), na czym to polega?

Okuden składa się z kilku metod m.in. metodę hatsurei ho(rozwijania duchowej mocy uzdrawiania), metodę oklepywania, głaskanie, uciskania, uzdrawiania na odległość, uzdrawiania negatywnych nawyków itp.. Damy okuden entuzjastycznie nastawionym(do metody) uczniom shoden(Istopnia), którzy uzyskali dobre rezultaty, mają dobry charakter i zachowują się właściwie.


P: Czy poza Okuden jest jeszcze coś więcej?

 Tak, jest jeszcze najwyższy stopień zwany Shinpiden.

Opracowanie: m. naucz.Reiki Paweł Włodarczyk


CIASTECZKA-COOKIES-SRODO

Zawartość strony (c) 1998-2024 Arkadiusz Bolesław Lisiecki i cytowani autorzy
Jeżeli chcesz skorzystać w swoich publikacjach z materiałów zawartych na stronie skontaktuj się z autorem 

http://www.oswiecenie.com