ADEPCI O MNIE

 

Home
Up

KONTAKT

KSIĘGA GOŚCI
zobacz księgę gości
dopisz się do księgi

 

 

 

 

MOJE REIKOWE REFERENCJE :)

Poniżej recenzje moich zajęć od zadowolonych adeptów i adeptek Reiki.

Ze wzgledu na RODO podano tylko imiona.
Jeśli jesteś po kursie u mnie twoja recenzja może sie tu znależć.

Agnieszka 

Arek inicjował mnie do Okuden i od tej pory jest dla mnie niedościgłym wzorem nauczyciela.
Szacunek okazywany drugiemu człowiekowi, każdemu człwoiekowi, to wizytówka Arka. Do tego cierpliwość, życzliwość i mądrość.
I choć w niektórych kwestiach nasze poglądy się różnią, to właśnie Arek dla mnie jest osobą, którą mogę nazwać Mistrzem.


Kuba 

Dzień dobry Państwu, zachęcony apelem na stronach Reikowisko.org
chciałbym wyrazić swoją opinię o Nauczycielu Reiki Arku Lisieckim. Od dawien dawna (tzn. jakichś 6-5 lat ;-)) myślałem o Reiki i spróbowaniu swych sił w tej dziedzinie fascynującej pracy duchowej na wszystkich poziomach, ale jak to bywa albo brakowało odwagi, albo determinacji albo przekonania wewnętrznego. O samym Reiki wiedziałem już od dawna, ale jeszcze nie przyszedł ten czas. W końcu postanowiłem zrobić pierwszy krok – i stanąłem przed dylematem- którego nauczyciela wybrać? Sporo bowiem już jest tzw. Wielkich Miszczuuf ale po odsiewie wewnętrznym i przekonaniowym wybrałem właśnie Arka. Czemu Jego? Przecież jako mieszkaniec okolic Warszawy miałem wielu Mistrzów do wyboru, i bliżej i wygodniej. Jednak właśnie zdecydowałem się na Arkadiusza, przejrzałem Jego stronę- która w sposób pozbawiony pretensjonalności i wybujałych ambicji a w sposób stonowany i rzeczowy oraz z przymrużeniem oka nieraz pokazuje wiele spraw z dziedziny nieznanego czy ezoteryki. Napisałem maila – i zaprosiłem Arka do nas. I stopień robiłem wspólnie z moją dziewczyną. Arkadiusz okazał się bardzo kompetentnym nauczycielem, pozwalającym zadawać swobodnie pytania, udzielającym wyczerpujących odpowiedzi, i przede wszystkim co dla mnie było ważne – stąpającym twardo po ziemi. Przedstawia sprawdzoną historię korzeni Reiki, bez udziwnień jakie nasiąkły z Zachodu, i posiada bardzo wszechstronną wiedzę dotyczącą ciał energetycznych jak i ezoteryki. Po części jako wieloletni praktyk. II stopień robiłem także u Arka tym razem we Wrocławiu. Miałem okazję poznać także wspaniałą moją podporę na tych zajęciach – Jolę, którą w tym miejscu pozdrawiam serdecznie. Jak zwykle inicjacje przebiegały bardzo sprawnie, we wspaniałej i podniosłej atmosferze. Otrzymałem opis 3 symboli wraz z ich zastosowaniem i oczywiście pomocne skrypty. Napomknąłem także iż warto by było opracowac też filmik dotyczący skróconej wersji zabiegu gdyż jest tylko pełen zabieg, a nieraz zapomina się o kolejności sekwencji. Miałem też możliwość przekonania się o dużej wrażliwości na świat energii u Arka gdy coś strzepywał z mego energetycznego ciała. Rozmawialiśmy przy tym na wiele różnych tematów i muszę powiedzieć że Arek zna się na rzeczy i całej ezoteryce. Minął rok od I stopnia i teraz myślę o III stopniu, także u tego samego Nauczyciela. Jednej rzeczy żąłuję że jednak miedzy Wrocławiem a Warszawą jest spora odległość, i nie zawsze jest możliwość bezpośredniego kontaktu i pogadania, bo nie jestem zwolennikiem mediów elektronicznych. Myślę, że gdyby nie kwestia mieszkania w różnych miejscach Polski nasz kontakt byłby częstszy. Dla osób poszukujących nauczycieli z pewnością mogę polecić Arkadiusza .


Przemek 

Prowadzone przez Arka zajęcia nie mają sztywnego przebiegu, stąd czuje się, że prowadzone są indywidualnie pod uczestnika „święceń”.

Na każdym spotkaniu Arek jest w stanie dać ci tyle, ile jesteś w stanie udźwignąć. Im więcej pracujesz, tym więcej otrzymujesz.

Interesują go bardzo doświadczenia osób, ich wzloty i upadki. Jak wspomniano, każde z nich z chęcią przedyskutuje i pomoże doradzić odpowiednie działania wobec dalszej praktyki, także życiowej. Jest świadomy pewnych barier które człowiek musi przejść, by Reiki było prawdziwą drogą rozwoju duchowego.

Jest szczery, otwarty i współczujący. Niczego nie narzuca.

Jeżeli twierdzisz, że nikt Cie nie nie rozumie, idź do Arka, a zmienisz swoje zdanie. Dla mnie okazał ogromną cierpliwość i zrozumienie.


AdamB 

Długo przymierzałem sie przed wykonaniem kroku w strone Reiki. Tym co bylo dla mnie ważne to trafić na właściwego nauczyciela. Na Arka trafiłem z polecenia i byl to bardzo dobry wybór! Oczywiscie przed przystapieniem od kursu/inicjacji ciagle plataly mi sie po glowie różnego rodzaju obawy. Znikneły one momentalnie gdy dostałem maila od Arka z odpowiedziami na moje watpliwosci a rozmowa upewniła mnie, że to jest ta osoba.
Jako nauczyciel Reiki jest bardzo rzeczową i kompetentną (z ogromna wiedzą) osobą, moge ją z czystym sumieniem polecić wszystkim, ktorzy zainteresowani są Reiki. U Arka przeszedlem inicjację I i II stopnia.
Co dodatkowo jest bardzo ważne, Arek nie zostawia Cie po inicjacji. Zawsze możesz się do niego zwrócić z pytaniem, zawsze możesz na niego liczyć.


Maciek 

Arkadiusz inicjował mnie do I i II stopnia.
Wybierając nauczyciela kierowałem się przede wszystkim intuicją i intuicja mnie nie zawiodła.. Przyjechałem do niego specjalnie z Warszawy, bo uznałem, że właśnie On jest osobą, której mogę całkowicie zaufać. Według mnie inicjacja Reiki jest procesem w którym oddajemy całego siebie w ręce Mistrza, a od jego doświadczenia, wiedzy i co najważniejsze osobistej uczciwości zależy nasz dalszy los.
Kierując się powyższym podjąłem decyzję dobycia podróży do odległego miasta i dla mnie była to podróż wręcz metafizyczna. Odczułem to stawiając pierwszy krok za bramą mojego domu ze świadomością, ze jest to właśnie ten pierwszy krok w przysłowiowej wielkiej podróży. Dokąd mnie zaprowadzi na końcu? Nie wiem, ale wypełnia mnie przekonanie, że dokonałem właściwego wyboru, w czym znajduję oparcie do patrzenia w przyszłość z uśmiechem.

Na koniec: wiele rzeczy można przeczytać w książkach, ale u Arka możecie się dowiedzieć znacznie więcej, no i może najważniejsze – Arek jest osobą bardzo przyjazną i otwartą na ludzi, nie ocenia i nie kategoryzuje, ale pomaga zrozumieć pewne procesy i zależności. Tak na marginesie, mnie podsunął bardzo mądre rozwiązanie trapiących mnie problemów.


Anna 

i ja się nie zawiodłam intuicyjnie wybierając Nauczyciela. Arkadiusz ma ogromną wiedzę, popartą wieloletnim doświadczeniem, którą w spokojny i przyjazny sposób się dzieli. W jakim stopniu? To zależy od gotowości ucznia :), ale żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi. Z całego serca polecam mojego Mistrza wszystkim poszukującym.


Iwona Maqdalena 

Po inicjacji III stopnia poczułam potężną moc znaków, pozdrawiam Arka i jego żonę.


Mirek 

Długo szukałem nauczyciela ReiKi, z wielkimi wątpliwościami wiązała się u mnie każda oferta szkoleń grupowych. Aż w pewnym momencie, dość pokrętną drogą wskazaną mi, że się tak wyrażę, przez Siły Wyższe, trafiłem na nazwisko pana Lisieckiego. Potężną zaletą szkolenia się u Arka jest to, iż prowadzi on indywidualne kursy w kameralnych, dwu, trzy lub czteroosobowych grupach. Do każdego podchodzi indywidualnie, wszystko wyjaśnione jest jasno, w każdej chwili odpowiada na pytania, przechodzi do następnego tematu dopiero, gdy wszyscy dokładnie zrozumieją o czym mówił przed chwilą. Całość jest prowadzona zgodnie z życzeniem pierwszego Mistrza Mikao Usui. Spokój, koncentracja, cierpliwość, życzliwość. To cechy, które widać w nim od pierwszych chwil, gdy tylko przywita się z Tobą. Zapewnia wszelkie materiały i nie zostawia swojego ucznia po ukończeniu kursu. W każdej chwili można do niego napisać, zadzwonić, skontaktować się przez skype. Jeśli aktualnie nie może odebrać, oddzwania zawsze. Nawet jeśli po kursie ma się pytania niezwiązane konkretnie z samym ReiKi, on zawsze chętnie na wszystkie odpowie. Moją pierwszą myślą, którą miałem tuż po ukończeniu stopnia Shoden było, iż tego, co właśnie otrzymałem i potężnej wiedzy, jaką nabyłem od Arka w ciągu tych kilku godzin, nie da się przeliczyć na żadne pieniądze. Niedawno zostałem przez niego inicjowany do stopnia Okuden. I gdy poczuję się gotowy na kolejny krok, mój wybór będzie oczywisty.

    

Zawartość strony (c) 1998-2020 Arkadiusz Bolesław Lisiecki i cytowani autorzy
Jeżeli chcesz skorzystać w swoich publikacjach z materiałów zawartych na stronie skontaktuj się z autorem 

http://www.oswiecenie.com