Stopnie Reiki

 

Home
Up

KONTAKT

KSIĘGA GOŚCI
zobacz księgę gości
dopisz się do księgi

 

 

 

 

Mająca korzenie w mistycznych praktykach buddyjskich i shintoistycznych  Sztuka uzdrawiania i przywracania harmonii ciała i umysłu, ponownie odkryta w Japonii na początku XX wieku przez buddyjskiego świeckiego mnicha dr Mikao Gyoho Usui.

Reiki oznacza uniwersalną energię, którą wypełniona otaczającą nas przestrzeń. Jest naturalną energią uzdrowicielską, spływa w pełnej mocy i skoncentrowanej formie przez ręce. Nakładający ręce jest tylko pośrednikiem w przekazywaniu tej energii i nie zostanie mu nic odebrane, przeciwnie jest on również wzmacniany i wzbogacany energetycznie.

Reiki jest bezwyznaniowe, wspiera i wspomaga wszelkie inne praktyki duchowe i medyczne, doprowadza do równowagi ciało i umysł.

System składa się z 4 stopni (zwane też wtajemniczeniami)  istnieją wersje 3 stopniowe gdzie 3 i 4 uczone są razem, sam uczę jednak według systemu 4 stopniowego.

I. Stopień- twoje ciała energetyczne i czakry zostają oczyszczone i harmonizowane tak abyś mógł bez problemu korzystać z przepływu energii REIKI, następnie zostajesz ?dostrojony ? do energii REIKI tak abyś mógł przekazywać ją sobie oraz innym potrzebującym, zajęcia trwają dwa pełne dni, ponadto poznasz historię ponownego odkrycia systemu, jego pochodzenie, podstawowe układy tzw. BIOMASAŻU REIKI, zagadnienia BHP pracy z energią, oraz metody pomocnicze poprawiające działanie terapii

II. Stopień- Twoja łączność z energią REIKI zostaje pogłębiona, przepływ energii zwiększony, ze względu na to wskazana jest minimalna 3 miesięczna praktyka z możliwościami uzyskanymi na I stopniu. Chodzi o adaptację systemu energetycznego do zwiększonego przepływu energii. Ponadto dostajesz specjalne narzędzia do pracy z energią tzw. SYMBOLE REIKI.

Służą one wzmacnianiu przepływu energii, usuwania mentalnych PRZYCZYN chorób, oraz do wykonywania zabiegów REIKI na odległość bez względu na dzielącą odległość. Ponadto poznasz tzw. Pozycje specjalne w BIOMASAZU REIKI pomagające w uzdrawianiu specyficznych dolegliwości.

Stosując wiedzę z tego stopnia i uzupełniając ją sukcesywnie o wiadomości na temat pracy z energią możesz praktykować uzdrawianie nawet dla osób z poza twego kręgu rodziny i znajomych.

III. Stopień- Maksymalne otwarcie na częstotliwość wibracji energii REIKI

Dostajesz także SYMBOL MISTRZOWSKI mogący zastąpić w użyciu wszystkie 3 poprzednie symbole a także dający ci natychmiastowy dostęp do pełni mocy Energii Reiki jaką jesteś w danym momencie przetworzyć przez swoje ciało. A także wspaniałe otwiera cię głębiej na kontakt z własna Duszą i pomaga się jej przejawiać w twoim życiu codziennym. I to jest maksimum tego co przekazał Dr Usui. Nie ma i nie było żadnych innych symboli Reiki przekazywanych przez niego. Wszystkie tzw.  Reiki II specjalistyczne z dodatkowymi symbolami  i mnożenie stopni Reiki to już współczesne "usprawnienia" wymyślone na Zachodzie a po części nawet i w Polsce.

MISTRZ NAUCZYCIEL REIKI (ja używam określenia Reiki Sensei) - po tym stopniu masz prawo i możliwości (ponieważ uczysz się rytuału inicjacji i metodyki prowadzenia zajęć), przekazywanie DARU REIKI innym. Wymagany minimum rok pracy z II lub III stopniem jednakże prowadzący zastrzega sobie możliwość wybierania osób na ten stopień (weryfikacja umiejętności, postawy etycznej i dojrzałości wewnętrznej), poza tym jest to już duża
odpowiedzialność i nie powinno się podejmować decyzji o nauczaniu ad hoc.
Lepiej najpierw popracować trochę na 3 stopniu zobaczyć jak się z tym czuje a potem spróbować.

I to tyle, żadnych Wielkich Mistrzów Reiki nie ma w oryginalnym systemie, to wymysł przerośniętego ego człowieka Zachodu,  Usui Sensei by się serdecznie uśmiał jakby się o czymś takim dowiedział. Jedyne co, to uczniowie mogli  zwracać się do niego O'Sensei - Wielki Nauczycielu, ale to było czysto grzecznościowo w uznaniu jego zasług.

 

    

Zawartość strony (c) 1998-2020 Arkadiusz Bolesław Lisiecki i cytowani autorzy
Jeżeli chcesz skorzystać w swoich publikacjach z materiałów zawartych na stronie skontaktuj się z autorem 

http://www.oswiecenie.com