KSIĘGARENKA:-)

 

Home
Magiczny Kramik

KONTAKT

KSIĘGA GOŚCI
zobacz księgę gości
dopisz się do księgi
 

 

 

 

 

Pamiętam gdy mając 15 lat zaczynałem się interesować medycyną naturalną, ezoteryką było ekstremalnie trudno o jakąkolwiek literaturę na ten temat, były jakieś powielaczowe wydania robione przez kluby Psychotroniczne i stowarzyszenia radiestezyjne. Teraz literatury na rynku jest aż za dużo, i w tym gąszczu trudno się czasem rozeznać co jest sensownym zakupem a co cegłą która będzie zalegać na półce tylko  roztocza się będą cieszyć ze maja co jeść.

Na tej stronie znajdziesz odnośniki do miejsc w sieci gdzie wysyłkowo możesz kupić książki które moim zdaniem warte są kupienia w postaci  papierowej. Tak wiem popularne są w sieci spiracone ebooki, ale naprawdę szczególnie jeśli są to książki które zawierają praktyczne ćwiczenia  to ciężko korzystać z nich z ekranu komputera, ja osobiści często robię tak że jak mnie cos interesuję znajduje ebooka czytam  i jak mnie to zainteresuje naprawdę to tak czy inaczej kupuję wersję papierową, bo ja mogę zabrać  gdzie chcę. Hmm a notebooka nie mam :)

Jeśli coś cię zainteresuje to wystarczy kliknąć na okładkę książki i znajdziesz się w internetowej księgarni gdzie będziesz w stanie zamówić książkę wysyłkowo.

Ach, ten Internet, kiedyś musiałem drałować po księgarniach i wypytywać, ale dziś ludzi maja dobrze:)

Podziel się tymi informacjami ze znajomymi. :)

  

UZDRAWIANIE ENERGETYCZNE

Poniższa seria na temat uzdrawiania pranicznego rozpoczęta przez  niedo- stępna dziś w księgarniach "Starą sztukę uzdrawiania, była mi jednym z pierwszych przewodników po tajnikach medycyny energetycznej. Do dziś jest to jedna z najlepszych pozycji na rynku. Zawiera wiele praktycznych ćwiczeń pomocnych w rozwijaniu własnych uzdrowicielskich zdolności, ku pożytkowi wszystkich czujących istot.

Cuda uzdrawiania pranicznego Podstawy leczenia energią naturalną 

Metoda uzdrawiania pranicznego polega na wykorzystaniu siły prany, czyli wewnętrznej energii życiowej. Usuwając zużytą, zabrudzoną energię, przesyła się w to miejsce świeżą, zdrową energię życia. Książka jest kursem podstawowym dla wszystkich, którzy chcą bliżej poznać i praktykować tę metodę leczenia. Autor dokładnie wyjaśnia mechanizm uzdrawiania pranicznego, mówi, w jaki sposób i w jakich warunkach można je stosować wobec innych i wobec siebie, a także podaje szczegółowe instrukcje, jak za pomocą prany leczyć konkretne schorzenia fizyczne oraz psychiczne i emocjonalne.

 

 

Uzdrawianie energią kolorów Zaawansowane uzdrawianie praniczne

Na wstępie autor omawia lecznicze właściwości kolorowych energii pranicznych oraz podaje ogólne zasady i techniki obowiązujące na tym etapie uzdrawiania. Podaje konkretne wskazania, jak przeprowadzać zabiegi praniczne na określone dolegliwości i choroby.

 

Psychoterapia praniczna

Książka kładzie pomost między umysłem, ciałem fizycznym oraz układem energetycznym człowieka, wprowadzając nowe możliwości do tradycyjnej psychoterapii. Daje jasne i zrozumiałe wskazania, jak leczyć za pomocą energii pranicznej wiele schorzeń, dolegliwości i stanów, takich jak zachowania kompulsywne, stany napięcia, histeria, impotencja, uzależnienia. Autor przedstawia też szczegółowo sposoby samouzdrawiania i oczyszczania psychicznego.

  

REIKI

Reiki wydzieliłem osobno, ponieważ dla mnie Reiki to cos więcej niż tylko uzdrawianie energią, to sposób na żyjcie i samorealizację.

 

Jest to naprawdę dobra książka, autor czasami jest ostry w osądach lecz w większości przypadków ma rację. W chwili gdy pisał tą książkę nie był jeszcze Mistrzem Reiki, ale teraz jest ,  dzięki mnie :-)

Książka porusza szeroką gamę tematów związanych bezpośrednio lub pośrednio z Reiki, ze szczególnym uwzględnieniem spraw, o których rzadko się mówi na seminariach lub wręcz się ich unika. Są to często tematy kontrowersyjne uznawane za tabu. Autor wyraźnie zwraca uwagę na wiele nieporozumień i zakłamań oraz wyjaśnia je, bądź oczyszcza z głupoty.

 

Jacka Skarbka uważam za jednego z lepszych książek o Reiki, ma zdrowe podejście, bez zbytniego mitologizowania a za to  o dużym nacisku na sprawy praktyczne. Hmm mamy podobny styl uczenia.

W tej książce znajdziesz mnóstwo ciekawych  sposobów na skorzystanie z pomocy Reiki, ze spokojem polecam ją zawsze swoim  studentom/studentkom Reiki.

Acha oczywiście żeby cos sensownego mieć z tej książki musisz być choć po I stopniu Reiki, jakby co to zapraszam :-).

Ta książka to wspaniałe uzupełnienie dla absolwentów seminarium Reiki I i II stopnia. Opisane tu metody pracy ze sobą i najbliższym otoczeniem dają mocne podstawy do poprawy wzajemnych relacji oraz możliwości uzdrawiania i rozwoju na wszystkich poziomach istnienia.

 

Reiki narzędzie mocy mistrza - Stefan Bukowski Reiki narzędzie mocy mistrza - Stefan Bukowski 

Książka, ta to profesjonalne i bardzo rzetelne opracowanie stanowiące niezbędne kompendium wiedzy w zakresie terapii Reiki. Dr Stefan Bukowski, jako mistrz nauczyciel Reiki oraz specjalista masażu i akupresury z kilkunastoletnią praktyką, a także autor kilku książek z dziedziny Reiki i masażu, daje pełny obraz wiedzy, zastrzeżonej przed wiekami tylko dla wtajemniczonych. Po przestudiowaniu tej książki otwierają się przed Tobą nowe, nieznane dotąd możliwości rozwiązywania problemów natury fizycznej, emocjonalnej, duchowej i karmicznej

 

Reiki Techniki których potrzebujesz - Lubeck Walter, Petter Arjava Frank

Reiki Techniki których potrzebujesz - Lubeck Walter, Petter Arjava Frank

Autorzy zebrali techniki Reiki, które uznają za najefektywniejsze i najbardziej potrzebne w codziennym życiu, dokładnie objaśniając je od strony praktycznej oraz teoretycznej. Każdy może znaleźć tu coś odpowiedniego dla siebie, poszukać inspiracji do własnego rozwoju, a także poszerzyć swoją wiedzę o pracy z energiami i uzdrawianiu duchowym.

Książka obowiązkowa dla praktykujących Reiki po 2 stopniu i dalej, zawsze przeze mnie polecana na zajęciach!

 

 

TEOZOFIA I ANTROPOZOFIA 

czyli naukowe podejście do rozwoju duchowego 

Klasyka, klasyka , klasyka. Książki Powella po prostu są literaturą OBOWIĄZKOWĄ  jeżeli poważnie myślisz  o jakimkolwiek bezpiecznym i rozsądnym wejściu w świat subtelnych energii. Sam dzięki nim  uniknąłem wielu poprostu debilnych błędów, które mogły się smutno skończyć. Istnieją 4 części, znalazłem miejsce gdzie można kupić 2 , pozostałe to Ciało Mentalne i Przyczynowe.

 

W książce poruszane są takie tematy, jak: myślokształty, życie podczas snu, życie po śmierci, istoty astralne, spirytyzm oraz jasnowidzenie i inne wymiary istnienia
Książka zawiera zwięzłą syntezę wiadomości dotyczących sobowtóra
eterycznego oraz zjawisk z nim związanych. Daje wykładnię wiedzy 
o istocie ciała eterycznego i jego funkcjach.

 

Medytacje o życiu teozoficznym - Geofrey Hodson Eseje i porady jak stosować nauki Teozoficzne w życiu.
Droga do wtajemniczenia - Rudolf Steiner
Droga do wtajemniczenia - Rudolf Steiner
Rudolf Steiner - myśliciel religijny, założyciel
Towarzystwa Antropozoficznego, twórca jedynego w 
swoim rodzaju projektu budowy alternatywnej cywilizacji.
Stworzoną przez siebie antropozofię określał jako naukowe
 badanie świata duchowego, które przenika jednostronność 
zarówno czystego przyrodoznastwa, jak i zwykłej mistyki, 
czy też jako drogę poznania, która ducha ludzkiego chciałaby
 doprowadzić do ducha we wszechświecie.
Prezentowane w tej książce eseje, stanowią doskonałe wprowadzenie
 do systemu nauki duchowej Steinera.

 

Szkice antropozoficzne - chrześcijańska droga poznania świata duchowego - Jerzy Prokopiuk Jerzy Prokopiuk, ur. w 1931 r. - autor Szkiców antropozoficznych, gnostyk- antropozof, badacz myśli ezoterycznej, religijnej, filozoficznej i psychologicznej (wprowadził do Polski psychologię C.G. Junga), eseista (autor Gnozy i gnostycyzmu, 1998, Labiryntów herezji, 1999, Ścieżek wtajemniczenia, 2000, Nieb i piekieł, 2001) oraz 387 rozpraw drukowanych w czasopismach i książkach. Tłumacz literatury humanistycznej z niemieckiego, angielskiego i francuskiego (118 wydanych tłumaczeń).

Szkice antropozoficzne są zbiorem esejów, prezentujących antropozofię od jej korzeni filozoficznych poprzez metody inicjacyjne po pewne formy realizacji jej idei w życiu religijnym, kulturalnym i społecznym.
Antropozofia jest przede wszystkim metodą poznania świata duchowego, chrześcijańską szkołą inicjacyjną - systemem ćwiczeń i medytacji, mających na celu przemianę człowieka. Jest również światopoglądem, będącym teoretycznym "zapisem" rezultatów tego poznania. Jest wreszcie propozycją budowy alternatywnej cywilizacji i kultury: ezoteryki, religii, sztuki, życia społecznego, politycznego i ekonomicznego, medycyny i techniki.

MAGIA

Moc Ziemi - Rytuały i zaklęcia w magii naturalnej - Scott Cunningham Moc Ziemi - Rytuały i zaklęcia w magii naturalnej 

 Scott Cunningham

Autor tej książki, uważał magię za najstarszą istniejącą naukę, niestety bardzo nadużywaną i często źle rozumianą - nawet przez osoby mianujące się jej adeptami. Jego zdaniem, czysta magia to sztuka współdziałania z siłami Natury - przejawiającymi się w ziemi, powietrzu, ogniu i wodzie - w celu uzyskania koniecznych zmian. Dostosowanie się do tych pra energii i praca z nimi nie tylko umożliwiają wprowadzanie dramatycznych zmian w życiu, ale także pomagają odnaleźć swoje własne miejsce w świecie Natury, i to właśnie chyba jest największą satysfakcją dla adeptów magii naturalnej.

Silver Ravenwolf niektórzy nie lubią. Tzw. nadęci namaszczone "prawdziwe wiccanki" syczą i plują jak usłyszą jej imię, uważając że jej książki są przesłodzone. A ja osobiści sądzę od chwili gdy pewnego pięknego dnia wydawnictwo podrzuciło mi ją do zrecenzowania że ona jest miła i dla początkujących  w Czarostwie naprawdę dobra, szczególnie dla młodzieży.

W książce tej znajdziesz zaklęcia na różne okoliczności : miłość, przyjaźń, szczęście, zdrowie i pomyślność. Dowiesz się z niej również, że do uprawiania czarów potrzebna jest nie tyle różdżka czy inne rekwizyty magiczne, ile : pozytywne myślenie, życzliwość do ludzi i świata przyrody, dążenie do celu, rozwijanie swoich talentów i umiejętności, poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

 

 

PROSPERITA 

Czyli jak dostatnio i szczęśliwie żyć niekoniecznie kosztem innych

Ostatnimi czasy polubiłem Deepaka Chopra facet w genialny sposób potrafi korzystając z wiedzy Wschodu wskazać jak szczęśliwie i dostatnio żyć a przy tym pisze to językiem zrozumiałym dla przeciętnego człowieka. I co najfajniejsze te rady są do natychmiastowego zastosowania w życiu, hehe wiem to po sobie, bo czekając gdy miałem do załatwienia pewien interes czytałem jedna z jego książek i znalazłem tam pewną wskazówkę którą wykorzystałem na w chwilę później, zadziałała bez pudła i osiągnąłem co chciałem !:) Ja jego książki kupuję w ciemno, ponieważ wiem że za kazdym razem odnajdę w nich coś nowego dla siebie i innych.

W niniejszej książce, autor obala mit o tym, że sukces osiąga się dzięki ciężkiej pracy, czynieniu wielkich planów i realizowaniu własnych ambicji. Autor twierdzi, że gdy tylko zrozumiemy naszą wewnętrzną naturę i nauczymy się żyć w harmonii z prawami naturalnymi, wówczas łatwo i bez wysiłku zyskamy dobre samopoczucie, zdobędziemy życiową energię i entuzjazm, a także doświadczymy radości płynącej z udanych związków z ludźmi oraz satysfakcji materialnej. Oczywiście nie oznacza to ze po przeczytaniu tej książki gołąbki same będą wskakiwać ci do gąbki ;-), przeczytać nie wystarczy trzeba zastowować te prawa w życiu.
W książce autor umiejętnie łączy starożytną mądrość Wschodu z osiągnięciami współczesnej nauki Zachodu. Wychodzi z założenia, że przyrodzonym, naturalnym stanem istnienia we wszechświecie jest dostatek i bogactwo. Autor układa alfabetyczną listę zasad postępowania, zapewniających sukces i powodzenie. Zaleca częste studiowanie owego zbioru praw, aby stały się naszym zwykłym sposobem zachowania, a wtedy - jako naturalna konsekwencja - pojawią się w naszym życiu obfitość i bogactwo.
Autor od lat zajmuje się głównie leczeniem nowotworów. Nie odrzuca medycyny tradycyjnej, ale w swej praktyce sięga do mądrości wedyjskiej i uzdrawia świadomość człowieka. Mówiąc o swoich doświadczeniach z pacjentami, wprowadza nas w królestwo kwantów, bo tam ma nadzieję znaleźć więcej mocy uzdrawiających. Ksiażka niezwykle optymistyczna i pełna ciepła.
Pulpeciku, przestań się zadręczać że jesteś jaki/ jaka jesteś  Spójrz w głąb siebie, zobacz przyczynę cierpienia , usuń ją i żyj szczęśliwie. Ta książka podpowie ci co i jak.

 

Książki Orina i DaBena dwóch istot z Boskiego Światła kanałowanych przez Sanayę Roman i Duane Packera.

Jest to ewenement w dziedzinie książek na temat prosperity, oto dwie Istoty w przeciwieństwie do wielu tzw. "energii" które plotą trzy po trzy o "wielkich duchowych" i nie do  zweryfikowania prawdach, podaje proste, konkretne porady jak zmienić swoje nastawienie do siebie, ludzi i świata a w rezultacie przyciągnąć do siebie wszystko co jest nam na prawdę w życiu potrzebne do szczęścia. Co jest ciekawe to gdy czytasz tą książkę a masz choć odrobinę wrażliwości na Energie, z łatwością odczujesz że ta książka ma specyficzna  energie która cię prowadzi i wspiera w wykonywaniu zawartych w niej ćwiczeń.   Pamiętam gdyje pierwszy raz zobaczyłem w necie, to pomyślałem eee znoowu jakaś  odleciana książka dla bogatych amerykańskich snobów. Ale potem na seminarium PROSPERITY  u Bogusi Andrzejewskiej znowu zetknąłem się z nimi , tym razem bezpośrednio i okazało się ze się bardzo bardzo myliłem. A wierz mi jestem bardzo wybredny jeśli chodzi o poradniki prosperity. 

Tworzenie pieniędzy to pełen mocy i miłości przekaz wiedzy ze sfery ducha udzielonej ludziom, aby wesprzeć ich w dążeniu do szczęścia i samo spełnienia. To wyjątkowe przesłanie w prosty i wyczerpujący sposób przybliża metody pomocne w określaniu i realizowaniu życiowych marzeń i materialnych pragnień. 

    

Kroczenie ścieżką radości jest naszym zadaniem i przeznaczeniem.

Najpopularniejsza książka Orina uczy, jak kochać i wspierać siebie, jak pozytywnie kształtować swoje relacje ze światem i ludźmi oraz jak podążać za głosem serca.

Możemy zmieniać świat wybaczając, promieniując miłością, tolerancją i równowagą wewnętrzną. To proste i zarazem głębokie przesłanie pokazuje, jak osiągać jasność umysłu, pewność siebie, spokój emocjonalny i moc - cechy niezbędne do szczęścia.

Poznasz znaczenie wdzięczności, uzyskasz nowe perspektywy, rozbudzisz własną mądrość, zaczniesz dostrzegać ukryte dotąd walory życia i bardziej doceniać siebie.

Życie w radości to podręcznik, który przygotowuje do zmian, spełnienia istotnych pragnień, życia w światłości i w poczuciu wykorzystania pełni swoich możliwości

 

Channeling - Sanaya Roman, Duane Packer

Channeling - Sanaya Roman, Duane Packer
 
Channeling to pierwszy na świecie podręcznik opisujący metody nawiązywania kontaktu z wyższymi formami świadomości w celu otrzymywania konkretnych i praktycznych przekazów. W oparciu o doświadczenia wielu osób nie tylko kompleksowo wyjaśnia ten proces, ale również pozwala opanować go każdemu, kto tego pragnie.

Sanaya i Duane oraz ich duchowi przewodnicy, Orin i DaBen, nauczyli setki ludzi w pełni świadomie korzystać z wiedzy, miłości, mocy i inspiracji płynących z wewnętrznych źródeł.

Otworzenie się na możliwość bezpośredniego czerpania z nieograniczonych zasobów Wszechświata powoduje przełom w duchowych poszukiwaniach, wyzwala radość, daje pewność i oparcie w sobie oraz prowadzi do licznych pozytywnych zmian, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Autorzy wyjaśniają, kim są przewodnicy oraz w jaki sposób komunikują się z ludźmi. Krok po kroku uczą, jak sprowadzić najbardziej zaawansowanego nauczyciela, który pomoże nam rozwijać się duchowo, zapewni przewodnictwo oraz udzieli wsparcia w życiu osobistym, pracy zawodowej lub dowolnej innej dziedzinie.

 

 

ANGELOLOGIA

Anioły, dosłownie z greki POSŁAŃCY, w każdej religii zawsze występują Posłańcy Bogów, ważne jest sobie uświadomić że żadna nie ma na nie monopolu.

Osobiście uważam że Anioły to uniwersalne Istoty Światła którymi i my zostaniemy w toku naszej duchowej ewolucji, których zadaniem jest pełnienie różnych funkcji zarządzających niewidzialnym i widzialnym obliczem Wszechświata, a w tym pomoc tym którzy dopiero aspirują to Światłości. I czynią to bardzo chętnie jeśli je o to szczerze poprosić.

 Karty Anielskie - Życie z Aniołami Karty Anielskie - Życie z Aniołami

Przepiękne karty anielskie - 47 kart z książeczką. Karty te:

 • służą do rozmów z aniołami w każdej sytuacj
 • wskazują drogę postępowania i rozwiązywania życiowych problemów
 • pozwalają na samodzielne uzdrawianie duchowe przez miłość

 Jak powstały anielskie karty
W marcu 2002 w czasie kolejnego pobytu w Polsce Mary i Alana EARLE narodził się pomysł aby stworzyć w języku polskim anielskie karty. Anielskie karty, które powstały w Polsce są przekazem od anielskich istot, który został dokonany dzięki Mary i Alanowi EARLE (pierwsze 18 kart) kolejne komunikaty zostały przekazane przez medytacje polskiemu "autorowi" kart. Intencją, która towarzyszyła tworzeniu kart było stworzenie możliwości komunikacji z anielskimi istotami niezależnie od sytuacji, w której będzie się znajdowała dokonująca czytania osoba (sytuacja stresowa, dekoncentracja) lub inne zdarzenia utrudniające modlitwę lub medytacje. Karty w żadnym wypadku nie zastępują modlitwy ani medytacji. Anielskie karty są przede wszystkim początkiem drogi do samodzielnego uzdrawiania duchowego samego siebie. Będziemy czuli kiedy czytać karty, tak naprawdę nie ma reguł rozmawiania z aniołami. My sami wiemy najlepiej jak to zrobić i my je ustalamy.

Osobiście korzystam z tych kart dość długo,  jeszcze zanim trafiły do dystrybucji ponieważ znam osobiście autorów. Czasami trafnością odpowiedzi przewyższają TAROTA ! Naprawdę czuje się ze maja  na sobie Anielskie Błogosławieństwo.

Są to  karty które jako podstawowe polecam  na moich Kursach Anielskich.

ANIOŁY KABAŁY - karty anielskie + książka - Dariusz Cecuda Jedną z nauk ezoterycznych w bardzo szczegółowy sposób opisującą Anioły i ich funkcje jest Kabała  - dlatego też warto sięgnąć do źródła, jakim jest ta książka.

Jest to przewodnik po 9 chórach anielskich i 72 Aniołach, przypisanych do poszczególnych chórów. Zwięzłe i konkretne informacje. Omówienie Drzewa Życia oraz sefirotów i przynależnych do nich chórów anielskich.

Jest to jedno z rzetelniejszych  kompendium wiedzy o świecie Aniołów Kabały.

Dodatkową zaletą są wspaniale opracowane karty, w pełni autorskie dzieło, emanujące ciepłą energią które pomagają nawiązać kontakt z archetypową Energia Aniołów. 

Angel Voice - Głosy Aniołów - Karty Anielskie
Angel Voice - Głosy Aniołów - Karty Anielskie 

Pierwsza prawdziwa talia do profesjonalnej pracy z energiami aniołów.
 Zawiera 80 kart, z których 72 przedstawiają wizerunki aniołów-opiekunów.
 Zostały one podzielona na 9 sfer po osiem w każdej. Na kolejnych 7 kartach
 widnieją wizerunki archaniołów, zaś na ostatniej przedstawiono niebiański pałac
 ze wszystkimi jego poziomami. Aniołom towarzyszą zwierzęta i przedmioty
pomocne w odczytaniu przesłania oraz symbole astrologiczne. 
Cała talia przesycona jest łagodnością, pięknem i majestatycznym spokojem. 
Talia ta stanowi doskonałe narzędzie do prognozowania przyszłości, podpowiada
 rozwiązania w trudnych sytuacjach życiowych, ułatwia medytację i kontemplację, 
odwołując się do energii duchowych opiekunów działa ochronnie i wspomaga 
rozwój duchowy. Dzięki tej talii naprawdę usłyszysz głosy aniołów.

Pracę z tą talią ułatwia książka A. P. Załęskiego „Anioły życia”.
 Koszulka nie pozwala odróżnić pozycji karty.
  Świetlista Siła Aniołów - podręcznik + 56 kolorowych kart
Świetlista Siła Aniołów -
Jeanne Ruland
podręcznik + 56 kolorowych kart

Anioły towarzysza nam od początku dziejów. Jeśli tylko tego zapragniemy, 
staja się naszymi przewodnikami na drodze do doskonalenia swojego życia
 i siebie samych. 56 opisanych tutaj aniołów, formuły anielskich przywołań i modlitw,
 opisy rytuałów, jak również dołączone do książki karty i metody ich układania służą 
przywoływaniu anielskich sił do naszego życia i aktywowaniu ich energii. 
W ten sposób anioły zaczynają w nas działać, a my -- wzięci pod ich skrzydła
rozwijamy w sobie nowe zdolności i doznajemy głębi duchowego oświecenia, 
zdobywając nowe płaszczyzny egzystencji w aurze miłości. 
 
Karty te są ewenementem wśród obecnych na rynku Kart Anielskich, ponieważ
zawierają także karty pomagające przepracowywać również cięższe mroczniejsze
elementy naszej osobowości, temat którego jakby boją się ruszyć autorzy innych kart.
A przecież integracja Cienia jest bardzo ważna.
 
Wielka Księga Aniołów - Jeanne Ruland Książka przedstawia historię rozwoju relacji pomiędzy aniołami a ludźmi, opisuje anioły z innych kręgów kulturowych, ich działanie i właściwości. Znajdziesz w niej wprowadzenie w różne teorie i nauki związane z bracią anielską, a także leksykon ponad 1400 imion aniołów wraz z opisem ich znaczenia i przyporządkowaniem do odpowiednich grup i chórów anielskich.  
 Czas Aniołów Piękna  inspirująca muzyka która pomoże ci w medytacji z Aniołami.
 

INSPIRACJE

Są takie książki  napisane nie wprost jako poradniki ale dające o wiele więcej inspiracji niż 10 000 poradników razem wziętych.

 

SEKRET - Rhonda Byrne

 

Rhonda Byrne

SEKRET

Fragmenty Wielkiego Sekretu odnajdywano na przestrzeni dziejów w przekazach ustnych, w literaturze, w religiach i systemach filozoficznych. Po raz pierwszy wszystkie jego elementy zostały zebrane w tej niewiarygodnej książce, której lektura może mieć fundamentalne znacznie dla wszystkich jej czytelników.

Dowiesz się z niej, jak wykorzystywać Sekret w każdym aspekcie swojego życia – gdy chodzi o pieniądze, zdrowie, związki uczuciowe, szczęście, czy jakikolwiek przejaw komunikacji ze światem. Zaczniesz pojmować ukrytą, niewykorzystaną siłę, którą masz w sobie, a jej ujawnienie wypełni radością każdy dzień twojego istnienia.
Sekret zawiera mądrość współczesnych nauczycieli – mężczyzn i kobiet, którzy posługiwali się nim i posługują nadal, by osiągnąć zdrowie, bogactwo i szczęście. Stosując wiedzę Sekretu, ujawniają niezwykłe historie zwycięstwa nad chorobą, zdobycia ogromnego bogactwa, pokonania przeszkód i osiągnięcia tego, co wielu uznałoby za niemożliwe.

Masz w swych dłoniach Wielki Sekret...

 What the bleep do we know!? Co my tak naprawdę wiemy!?

Co my tak naprawdę wiemy!?

Odkrywając nieskończone możliwości zmiany twojej codziennej rzeczywistości… Ta książka na zawsze zmieni sposób, w jaki postrzegasz rzeczywistość.

William Arntz, Betsy Chasse i Mark Vincente, twórcy kultowego filmu pod tym samym tytułem, wraz z czternastoma słynnymi naukowcami odkrywają przed nami meandry fizyki kwantowej i biologii molekularnej w poszukiwaniu odpowiedzi na Wielkie Pytania.

Do naszego świadomego umysłu dociera jedynie 2000 bitów informacji z pozostałych 400 milionów, które nasz mózg przetwarza w przeciągu sekundy…. Racjonalnie przeciwstawiamy się nowej wiedzy broniąc znanych nam, bezpiecznych dogmatów… W takim razie, jaka część naszej świadomości się im sprzeciwia? Czy możemy wiedzieć wszystko o rzeczach, których nie znamy?

What the bleep do we know!? To podróż od nauki aż po duchowość.

 • Czy postrzegamy świat takim, jaki jest naprawdę?
 • Z czego zrobiona jest myśl?
 • Jaki jest związek między naszymi myślami a otaczającym nas światem?
 • Czy jesteśmy uzależnieni od konkretnych emocji?
 • Jak tworzyć swój każdy dzień?

Możesz szukać znanych, skończonych odpowiedzi, przyjmując to, co życie przynosi Ci każdego dnia, możesz też zanurzyć się w oceanie nieskończonych możliwości. Wybór należy do Ciebie.

 
Niebiańska przepowiednia - James Redfield W Peru odnaleziono starożytny manuskrypt. Zawiera on dziewięć wtajemniczeń, które ludzkość ma osiągnąć, wchodząc w erę nowej, duchowej świadomości. W tej fascynującej powieści James Redfield przedstawia porywającą wizję nowego, duchowego pojmowania świata, która już wyłania się w naszej kulturze. Natychmiast rozpoznasz prawdę pierwszego wtajemniczenia: w życiu każdego z nas pojawiają się tajemnicze zbiegi okoliczności, nagłe, niewytłumaczalne zdarzenia, które - prawidłowo zinterpretowane - mogą wskazać właściwą drogę. Przeżyj tę przygodę i pozwól się poprowadzić na poszukiwanie pozostałych wtajemniczeń. Każde z nich odnajdzie się we właściwym czasie i każde wyjaśni, w jaki sposób połączenie ze światem duchowym przemienia ludzkie życie.
Niebiańska przepowiednia, którą czyta się jak powieść przygodową, ma równocześnie głębię duchowej przypowieści. Zabierze cię w podróż, która rozjaśni twą duszę i da ci wgląd w wizję i doświadczenia, które już zmieniają świat.

Pamiętam jak wiele lat temu wziąłem ta książkę i zacząłem czytać, i zastanawiałem się jakim cudem ten facet zajrzał mi do głowy i w fabularnej formie opisał mój światopogląd ;-).

Potem uświadomiłem sobie że prędzej czy później gdy osiągnie się pewien poziom percepcji to sprawy wyglądają dla wszystkich bardzo podobnie.

 

 

   

Więcej książek możesz poszukać samodzielnie ;-),  a mi się dziś już nie chce grzebać jak coś ciekawego wynajdę to dodam linki w następnym uaktualnieniu .

 

    

Zawartość strony (c) 1998-2009 Arkadiusz Bolesław Lisiecki i cytowani autorzy
Jeżeli chcesz skorzystać w swoich publikacjach z materiałów zawartych na stronie skontaktuj się z autorem 

http://www.oswiecenie.com